ontdek kenya safaris home page
UK flag britse vlag United Kingdom
afrikaanse wereldreizen blog






Lees dagelijks de blog van Ontdek Kenya Safaris
XML RSS
Add to Google
Add to My Yahoo!
Add to My MSN
Subscribe with Bloglines
 

REIZEN VOOR ALLE LEEFTIJDEN

Wandelen in de Rift Valley + safari's in Masai Mara

Deze reis is ideaal voor actieve senioren die Kenia niet willen zien van achter het raam van een minibus en die de natuur willen ervaren via niet-technische wandelingen in natuurgebieden ver weg van het massatoerisme. Op de wandelingen in Crater Lake, Hell's Gate en Crescent Island wandel je tussen giraffes, waterbokken, elanden, gnoe's, impala, gazelles, zebra's, wrattenzwijntjes... maar we blijven op een veilige afstand. Alle wandelingen kunnen zo lang of zo kort gemaakt worden als je zelf wilt, onze gidsen passen zich aan aan de mogelijkheden van de senioren.

Safari's doen we zowel in Lake Nakuru National Park als in Masai Mara. Het Nakuru-meer is roze gekleurd door de vele flamingo's maar is ook de thuis van tientallen witte en zwarte neushoorns en de Tothschild giraffe. Masai Mara is dan weer het hoogtepunt van deze reis wat betreft het grote wild: olifanten, leeuwen, luipaarden, cheetahs, topi's en nijlpaarden... allemaal vragen ze om onze aandacht. We doen ook een wandeling onder begeleiding van een Masai-krijger in de savanne maar dan wel buiten het park.

Lees onze andere seniorenreisprogramma's.

Contacteer ons voor een op maat gemaakte seniorenreis.

Dag 1: Nairobi

Na de aankomst op de Jomo Kenyatta luchthaven doen we een korte verplaatsing tot aan de Nairobi Safari Club of gelijkaardig hotel in Nairobi.

Dag 2: Crescent Island. Lake Naivasha Country Club

Na het ontbijt worden we door de gids op de hoogte gebracht van het programma. Rond 8.30 u rijden we in de richting van de Rift Valley (= de grote slenkvallei) via de Nairobi - Nakuru weg. Deze weg loopt parallel met de breuklijn van de Rift Valley. Na 35 km verlaten we deze weg en zakken we af in de Rift Valley. Van op een uitzichtpunt kunnen we de route die we de volgende dagen zullen volgen overschouwen. We begeven ons richting Lake Naivasha, één van de twee zoetwatermeren in de Rift Valley.

We verblijven voor drie nachten in de Lake Naivasha Country Club. Deze lodge opende in 1937 zijn deuren als een overnachtingsplaats voor de passagiers van de vliegtuigen onderweg van Durban naar London, die hier op het meer landden. De club, gelegen langs het meer, heeft een schitterende tuin van maar liefst 22 ha groot met tientallen volgroeide gele koortsbomen (een soort acacia's). De rust, luxueuze kamers en culinair hoogstaande maaltijden maken van deze lodge een unicum.

Na de lunch gaan we naar het Crescent Island, een schiereiland in Lake Naivasha op slechts enkele minuten rijden van de Lake Naivasha Country Club.

Dit schiereiland, eigenlijk een ingevallen rand van een oude krater, heeft heel wat te bieden: giraffes, gnoe's, gazelles (waaronder een albino Grant's Gazelle, een raar zicht), zebra's en tal van vogels. In het meer zie je vaak nijlpaarden opduiken. De wandeling is nagenoeg vlak en biedt mooie panaroma's over het Naivasha-meer en omliggende bergen.

We houden het vandaag op een lichte wandeling, kwestie van de vermoeidheid van de vlucht kwijt te raken.

Dag 3: Hell's Gate National Park. Lake Naivasha Country Club

In Hell's Gate kan je wandelen temidden van het wild. Je vindt er giraffes, zebra's, wrattenzwijnen, struisvogels, bavianen en een aantal soorten gazelles. We wandelen eerst 9 km door een typisch Afrikaans savannelandschap begrensd door steile rotswanden. We vinden de giraffes tussen de vele kamfer- en acaciastruiken want deze zijn voor hen de voedselbron bij uitstek. We gebruiken onze picknick (voorzien door ons hotel) bij de Rangers Post met zicht op de Central Tower, een steile rots die het overblijfsel is van wat ooit een vulkaan was. Daarna zakken we af in de canyon waar we een aantal warmwaterbronnen vinden.

Nu komen we aan het spectaculairste gedeelte van de dag. Een doodlopende zijtak van de canyon is nauwelijks breder dan een pad maar wel heel diep. Even achterom blikken biedt ons de kans om de Central Tower in het verlengde van de smalle canyon te zien, een ideaal beeld voor fotoliefhebbers. Van de Rangers Post rijden we terug naar de Lake Naivasha Country Club.

Dag 4: Crater Lake. Lake Naivasha Country Club

Voor vandaag staat een dagwandeling in Crater Lake op het programma. Een transfer van een uurtje brengt ons tot aan de parkingang, van waar we de wandeling beginnen. We verkennen eerst het omliggende wildgebied en daarna de krater. In Crater Lake vind je het volgende wild: giraffes, franjeapen, zorilla's, aardvarkens, luipaarden, hiena's en tal van antilopes. Crater Lake is ook een hemel op aarde voor vogelliefhebbers. Vanuit de bar van de het plaatselijke tentenkamp kan je reeds tientallen vogelsoorten observeren.

Dag 5: Bezoek aan het Nakuru National Park. Lake Elementaita Lodge

Het nabijgelegen Nakuru National Park is het oudste park van Kenya. Het is niet alleen gekend voor zijn duizenden flamingo's maar ook voor de grote kuddes buffels, tientallen witte neushoorns en katachtigen, we denken hier vooral aan het luipaard en de leeuw. Van de 'big five' ontbreekt alleen de olifant, die we dan weer veelvuldig zullen zien in Masai Mara. We doen een stevige safari door het park gevolgd door een lunch in de Lake Nakuru Lodge, gelegen in het hartje van het park.

In de namiddag doen we een korte verplaatsing tot aan de Lake Elementaita Lodge waar we 2 keer zullen overnachten.

Dag 6: Lake Elementaita. Lake Elementaita Lodge

Dit meer is niet zo goed gekend als Lake Nakuru maar is van grote landschappelijke waarde. We wandelen tot aan de oever van het zoutmeer van waar we ons in de richting van de warmwaterbronnen begeven. Gelegenheid om te baden in de bronnen op badtemperatuur. We wandelen grotendeels in een open savanne-landschap en stoppen af en toe voor een babbeltje met een Masai herder.

Het panorama vanaf de zacht hellende heuvels is adembenemend. Na de wandeling (van ongeveer vier uur) keren we terug tot aan de lodge voor het middagmaal.

Dag 7: Naar Masai Mara. Mara Simba Lodge / Sarova Mara / Keekorok.

Na het ontbijt rijden we in de richting van Masai Mara, het best gekende natuurreservaat van Kenya. Olifanten, buffels, hiena's, leeuwen, (jacht)luipaarden, gnoe's, zebra's en vele soorten gazelles... te veel om op te noemen. Masai Mara is wereldvermaard voor z'n safari's, en dat is dan ook wat we de volgende dagen gaan doen. Op de weg naar het park passeren we door Narok, een typisch Masai-stadje. Nog voor het bereiken van Masai Mara komen we reeds vele soorten wild tegen. Het vee van de Masai's en grote kuddes gnoe's grazen vredig naast elkaar in de uitgestrekte vlaktes.

We komen op tijd aan in de lodge of tentenkamp voor de lunch. Na ons ontspannen te hebben aan het zwembad doen we een avondsafari door het park.

Dag 8+9: Masai Mara. Mara Simba Lodge / Sarova Mara / Keekorok.

We trekken de hele dag uit voor safari's in Masai Mara. Op dag 8 wandelen we tot aan een Masai manyatta (=afspanning). Daarna doen we nog een laatste safari door het park tot kort voor het vallen van de avond. Op dag 9 onderbreken we het rijden met een optionele wandeling in een nog ongerept gebied even buiten het park.

Dag 10: Terug naar Nairobi

Vandaag keren we terug naar Nairobi waar we aankomen op tijd voor een late lunch. Dagkamers zijn voorzien die open staan voor uw gebruik tot 18 uur. 's Avonds doen we een laatste verplaatsing tot aan de luchthaven waar we afscheid nemen.

Door onvoorziene omstandigheden kan het gebeuren dat het programma aangepast moet worden.

PRIJS: Onze prijzen zijn inclusief alle accommodatie, de maaltijden vanaf het ontbijt op dag 2 tot en met het middagmaal van dag 10, het transport in Kenya, de diensten van de gids, de parkingangen, een evacuatieverzekering van de Vliegende Dokters en mineraal water voor tijdens de wandelingen en in de wagen. Niet inbegrepen zijn het vliegtuigticket, visa, verzekering, dranken aan tafel, fooien en uitgaven van persoonlijke aard.

VOOR EEN PRIJSOFFERTE: Contacteer ons. (Gelieve te vermelden dat het gaat om Seniorenreis 4.)


Ontdek Kenya's footer voetnoot